Akreditovaný kurz Realitný maklér


Detailné info


Akreditovaný profesijný kurz REALITNÝ MAKLÉR

Kurz pre získanie realitnej živnosti v zmysle Živnostenského zákona SR


NARKS otvára historicky prvý prípravný profesijný kurz v oblasti celoživotného
vzdelávania pre získanie odborných vedomostí a kompetencií potrebných
pre živnostenské oprávnenie.

(* všetky podmienky sú uvedené v Živnostenskom zákone)

 

Termín kurzu

Začiatok kurzu 24. júl – začiatok októbra

(na jeseň aj pre región Východ)

Kurz bude prebiehať 2x do týždňa, vždy v piatok a v sobotu (mimo sviatkov).

 

* S možnosťou výhodného financovania na tretiny (bez navýšenia). Úhradu je možné si rozdeliť na 3 splátky. V poplatku sú zahrnuté študijné materiály, náklady na odborné a organizačné zabezpečenie školenia, občerstvenie a záverečná skúška (po úspešenom absolvovaní aj certifikát).

* Posledná splátka musí byť uhradená pred záverečnou skúškou.

 

Po absolvovaní kurzu a úspešnom absolvovaní skúšky odbornej spôsobilosti získate osvedčenie o kvalifikácii, na základe ktorého môžete požiadať o

ŽIVNOSTENSKÉ OPRÁVNENIE!

 

Realitná činnosť, teda sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností sa od 1.2.2020 udeľuje okrem potrebného dosiahnutého vysokoškolského vzdelania (*vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického alebo stavebného alebo architektonického smeru) aj na základe stredoškolského vzdelania s maturitou a zároveň absolvovania akreditovaného kurzu pre profesiu realitný maklér a 2-ročnej praxe. Nahradila sa teda 5-ročná prax a doplnila dôležitá povinnosť odbornej prípravy. Realitných sprostredkovateľov, ktorí už realitnú činnosť vykonávajú sa novela nedotýka.

Tento kurz predstavuje jedinečný rozsah 150 hodín, zahŕňa 19 odborných tém a viac ako 50 podtém. Záverečná skúška pozostáva z písomného testu, prezenčnou formou. Pre viac informácií kliknite TU

 

V prípade profesijného kurzu „REALITNÝ MAKLÉR“ organizovaného Národnou asociáciou realitných kancelárií Slovenska (NARKS) je garantom Ing. Martin Čapo, známy odborník, lektor a arbiter z oblasti sprostredkovania nehnuteľností a obchodu s nimi. Kvalitu výuky zabezpečuje 24 ďalších odborných lektorov, ktorí sú akreditovaní k rôznym témam. Je zabezpečená ich alternácia pre bezproblémový priebeh kurzu. Všetko je schválené tak, aby tento kurz spĺňal najvyššie požiadavky na vzdelanie. Cieľom kurzu je, aby účastníci po jeho úspešnom absolvovaní a zložení skúšky získali doživotne uznávaný doklad o vzdelaní a odbornej príprave pre prácu realitného makléra.

 Kurz navyše zahŕňa:

Európsku CEPI Atestáciu!  Tento kurz je uznaný CEPI – Európskou asociáciou realitných profesií so sídlom v Bruseli. CEPI udelením atestácie osvedčuje, že akreditovaný kurz NARKS zodpovedá profesionálnym štandardom CEPI. Každý úspešný absolvent kurzu získa aj európsky certifikát k realitnej profesii.

 

Absolvent kurzu „Realitný maklér“ získa prístup na 6 mesiacov do e-learningu NARKS s vydaním licencie a možnosť používania loga Licencovaný realitný maklér „LRM“ (po dobu 3 rokov)

 

 

Podmienky:
I. V prípade nedostatočného počtu účastníkov si vyhradzujeme právo kurz neuskutočniť, prípadne presunúť na iný termín.

II. Požadované vstupné vzdelanie: úplne stredoškolské vzdelanie s maturitou.

Akreditáciu MŠVVŠ SR pre profesiu „Realitný maklér“ získala Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska 26. mája 2017 pod značkou POA: 3538/2017/56/1. Pre detail akreditácie klikni tu.

 

Ing. Martin Čapo – odborný garant projektu

V roku 2004 založil a odvtedy vedie realitnú sieť RIEŠIME BÝVANIE. Autor realitného manuálu „Kupujeme / Predávame nehnuteľnosť“ a arbiter relácie TV Joj Nové bývanie. Pravidelne prispieva do médií na tému reality (ASB, Môj dom, Trend, RTVS, TV Joj) a externe prednáša na fakultách vysokých škôl v Bratislave.

 

Mgr. Mário Glos C.I.P.S. – viceprezident NARKS, lektor

Od roku 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Jeho školení sa doteraz zúčastnilo viac ako 100 rôznych realitných kancelárií. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“, ktorý doteraz absolvovalo takmer 10 000 účastníkov, aktívny publicista a bloger. A ďalší lektori

E-mail: vzdelavanie@narks.sk
Tel.: 0902 952 454

Rezervácia

Vstupenka Cena Množstvo
Cena pre člena NARKS na 1 os. (vrátane člena čakateľa) 1 190,00€ Sold out
Štandardná cena na 1 osobu 1 390,00€ Sold out